Sıkça Sorulan Sorular

Ana sayfamızda sağ üstte bulunan HESAP OLUŞTUR linkine tıklayarak sitemize üye olabilirsiniz. Bir kez üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra, ÜYE GİRİŞİ bölümünü kullanarak medeniyetlezzetleri.com.tr’e giriş yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde açacağınız Üyelik sayesinde sezon açılışlarından, yeni ürünlerden, size özel sunulacak indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Üyelik bilgilerinizi değiştirmek için Hesabım>Hesap Detayları’na giderek istediğiniz üyelik bilgilerini değiştirdikten sonra Değişiklikleri kaydet butonuna basarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Üye Giriş bölümünde bulunan Şifreni mi unuttun? kısmından sitemize kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi ya da kullanıcı adınızı girin. Size göndereceğimiz e-postadaki adımları izleyerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal etmek için [email protected] üzerinden iptal talebinizi bize iletmeniz durumunda iptal işleminiz gerçekleştirilecektir.

Verdiğiniz siparişe daha sonra ürün eklemeniz mümkün değildir. Ancak verdiğiniz mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da eklemek istediğiniz ürünü ayrı bir sipariş olarak verebilirsiniz.

Sipariş verildikten sonra ilgili sipariş için adres değişikliği yapmak mümkün değildir. Eğer ilgili siparişiniz kargoya teslim edildiyse adres değişikliği talebi uzayacaktır. Böyle bir durumda [email protected] üzerinden adres değişiklik talebinizi iletebilirsiniz.

Siparişinizi oluşturduktan sonra ilgili sipariş için adres değişikliği yapmak mümkün değildir. Eğer ilgili siparişiniz kargo firmasına teslim edildiyse adres değişikliği süreci uzayacaktır. Bu durumda [email protected] üzerinden adres değişiklik talebinizi iletebilirsiniz.

Şu an için yalnızca Türkiye sınırları içerisinde gönderim yapabiliyoruz. Yurt dışına gönderimimiz şimdilik bulunmamaktadır.

Eğer üye olarak alışverişinizi tamamladıysanız, siparişinizin kargoya teslimatının ardından tarafınıza iletilecek e-mail’de yer alan Takip Numarası ile siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Verdiğiniz siparişi web sitesi üzerinden onayladığınız anda siparişinizi hazırlamaya başladığımız için [email protected] adresinden bizlere ulaşarak iptal talebinizi iletmeniz gerekmektedir. İlgili siparişiniz kontrol edildikten sonra eğer kargoya teslim süreci devam ediyorsa iptal işleminiz en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Eğer iptal talebinde bulunduğunuz siparişiniz kargoya teslim edildiyse iade süreci başlatılacaktır.

Siparişinizi ödeme şeklinize göre ürün bedeli 10 iş günü içinde kredi kartınıza ya da hesabınıza yatırılacaktır. Ürün bedellerinin hesabınıza yatırılması bankalara göre farklılık gösterebilir.

www.medeniyetlezzetleri.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişler en kısa sürede hazırlanarak size gönderilecektir. Siparişiniz bize ulaştıktan sonra 3 veya 5 gün arasında kargo firmasına teslim edilecektir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde ulaşan siparişleriniz, takip eden ilk iş gününde işleme alınarak belirtilen süreç içerisinde kargoya teslim edilecektir.

İndirim ve kampanya dönemlerinde yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle siparişlerinizin kargoya verilme süreci değişkenlik gösterebilir.

Siparişinizi teslim edecek kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim etmektedir. Kargo firması, belirtilen adreste bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. İki gün içerisinde paketinizi şubeden almamanız durumunda siparişiniz depo ve ilgili mağazamıza geri döner.

medeniyetlezzetleri.com.tr üzerinden verdiğiniz sipariş kargo firması tarafından teslim edildiğinde ürünlerde herhangi bir eksiklik varsa kargo görevlisinden bir tutanak tutmasını isteyerek ürünü teslim almayınız ve en kısa sürede [email protected] üzerinden bize konu ile ilgili bilgi veriniz.

Faturanız kargonuzla birlikte teslim edilmediyse bizle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer siparişinizle ilgili herhangi bir beğenmeme durumu varsa,(kullanılmamış olması şartıyla) siparişinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içinde kargo ile gönderim yaparak geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.